Фідерна риболовля
Лов нехижої або «мирної» риби майже завжди зв’язаний з її підгодівлею. Це необхідно, аби наша риба завжди трималась поруч із тим місцем, з котрого ми її ловимо. Саме такій концепції відповідає фідер, фідерна снасть, або, як її ще називають, «англійська донка». У перекладі з англійської «to feed – годувати, а feeder – годівниця. Ось і виходить, що сутність снасті – постійне підгодовування.
Ловля на фідер виникла у Англії у 50-х роках. Мотивувало рибалок на таке відкриття бажання ловити більше на більшій відстані від берега, ніж може дозволити звичайна махова поплавцева вудка. У той час було презентоване і перше фідерне вудилище. Воно було з двох колін, матеріалом слугував бамбук, довжина вудки складала 3 метри. Трохи згодом до таких вудилищ почали додавати чутливу і гнучку вершинку.
Усе що ви хотіли знати про фідер, але боялись запитати
Безліч відео на Youtube, тисячі статей у мережі, мільйони постів на форумах та в соцмережах – це все про фідер. І часто у цій мішанині інформації дуже важко дати собі раду. Ось початкуючий у цьому напрямку рибалка надивився відео і купує собі фідер для рибалки професійного класу. Вудка дорога і добра у всьому, швидка дія, високомодульний карбон, мінімальна вага, тест до 60 грамів (наприклад). Він його скомплектує дорогою і якісною японською котушкою з дорогою плетеною волосінню і буде радіти.
Згодом, з такою снастю, майбутній спортсмен йде підкорювати карасів на ставку у найближчому селі. І карасі, ясна річ, краще і більше ловитимуться у тих, хто ловить на поплавець. Це ще якщо високомодульну вудку не зламати на першому десяку закидів у воду. А ще хвацький фідерщик не помітить, що підсікаючи втрачає рибу, годівниця заплутується у траві і у ній же плутається насадка на гачку і… ой все…
Це розчарування йде у комплекті з простою як двері істиною про будь який вид рибалки – кожна снасть добра для своїх умов, у потрібному місці, в певний час. Розбираючи наведений приклад – швидка вудка більше для того аби ловити фідером на річці де є помітна течія і закид йде більш ніж на 20-30 метрів. Саме для таких умов потрібні і плетена волосінь і швидка дія, аби не втрачати зворотній зв’язок з оснасткою на дні.
На ставку ж, на малих відстанях, краще використовувати параболічну вудку з повільною дією, а на котушку намотати нейлонову волосінь. Якщо ж дно заросло водоростями, то використовувати легкі пластикові годівнички обтічної форми (або, узагалі, підгодовувати кидаючи кулі прикормки рукою, чи рогаткою), тай насадку робити з підсадкою плаваючого пуфа або пінопласту, щоб вона не тонула у водоростях.
Зовсім інший фідер на течії великої і потужної ріки. Тут потрібно дальні закиди, тоненька плетена волосінь, далекобійність, чутливість. І все це підлаштовується під обставини і умови рибалки. Це необхідна та достатня умова вдалої риболовлі.
Про що ми говоритимемо у цьому розділі нашого сайту?
У наших матеріалах, що стосуватимуться фідерної ловлі ми будемо намагатись максимально повно розкрити тему рибальства цим способом на усіх водоймах країни, дуже різних і з різними умовами лову. Будуть також і статті про те, як обрати фідер під різні умови і ситуації. Будемо намагатись висвітлювати актуальні події фідерного спорту як всеукраїнського, так і всесвітнього масштабу (по можливості). Наш портал залучає у якості авторів як любителів рибалки, так і відомих у професійних колах спортсменів, що будуть ділитись із вами своїм досвідом і своїм унікальним поглядом на фідерну ловлю. Одне слово, усе про фідер і про безмежні можливості такої рибалки.
Перший раз у перший клас
Усі ми чомусь навчаємось постійно, і нове у риболовлі, це завжди можливість робити цей процес невпинним, отримуючи від цього задоволення. Тому матеріали про різні методи лову і хитрощі, що їх застосовують у фідері досвідчені рибалки ми теж розповімо. Але, якщо ви переконаний спінінгіст, або любите поплавцеву вудку і раптом захотіли себе спробувати у фідері – то знайдуться матеріали і про фідер для початківців.
Великий і безмежний світ фідерної рибалки
Сам принцип фідерної ловлі вигадали професійні (на ті часи) рибалки, і він, як і всі риболовні відкриття, підпорядкований єдиній цілі – ловити більше, швидше, якісніше.
Саме тому фідерна рибалка дарує стільки емоцій. За 70 років (що пройшли з моменту її створення) вона значна еволюціонувала і вже заледве схожа на свій прототип. Незмінне лише одне – уважний погляд рибалки прикутий до чутливої вершинки його вудки.
Бо саме покльовка на фідер – це те, заради чого більшість досі виходить на водойми і тамуючи подих вдивляються у квивертип. Саме для цього навчаються вимірювати глибину, досліджувати рельєф дна, готувати суміш для підгодівлі, в’язати різноманітні хитрі монтажі (наприклад, несиметричну петлю).
Тож давайте пірнемо у цей відкритий світ разом і чекатимемо нових матеріалів про фідер на наших сторінках так само натхненно, як ми очікуємо першої покльовки на кожному виїзді.
Пікерна риболовля